Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na stronie Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem  
W tym miejscu tylko ważne informacje 
Codziennych wiadomości z życia szkoły szukajcie w zakładce AKTUALNOŚCI 

REKRUTACJA TERMINY 

 

PROMOCJA KSIĄŻKI autorstwa Natalii Czerniak, Dominiki Migiel, Klaudii Budzyk, Joli Patyrak i Kasi Gierat

 

Burmistrz Miasta Zakopane objął honorowym patronatem to wydarzenie Uśmiech DZIĘKUJEMY 

 *******************************************

Zaglądajcie na Watrę.pl i na stronę  UM Zakopane Tam piszą o nas  Uśmiech

Jesteśmy na Facebooku

 

Artykuły

UM Zakopane o promocji książki

2016-06-28

Przeżyjmy to jeszcze raz

2016-06-28

Przeżyjmy to jeszcze raz Uśmiech

Zakończenie roku szkolnego Msza św.

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Po symbolicznym pozegnaniu klas trzecich wszyscy udali się do kościoła Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach.Tam ks. Bartosz razem z przedstawicielami wszystkich grup społeczności szkolnej odprawił mszą św. na zakończenie roku szkolnego. Msza była niezwykle uroczysta. Oprawę muzyczną przygotował pan dyrektor M. Spera z powstałą na tę okoliczność scholą składającą się z naszych utalentowanych uczennic. Czytania czytali : szefowa Rady Rodziców pani Krzyściak, pani A. Sokołowksa, nauczycielka języka polskiego, pani Cz. Klejka pracownik obsługi, Jasiek Wojtyła - uczeń i Patrycja Galica uczennica. Piękne słowo o "mięczakach", które zamieniają się w perły wygłosił ks. Bartosz. Było uroczyście i pięknie.

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego 2015/2016

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Rok szkolny 2015/2016 można zaliczyć do bardzo udanych. Dziękujemy uczniom i serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników w nauce i sukcesów w wszystkich działaniach. Dziekujemy  dyrekcji i  nauczycielom, za zaangażownie i dbałość o swoich podopiecznych, poświęcanie im czasu, rozwijanie pasji, talentów i zainteresowań. Dziekujemy pracownikom administracji i obsługi za pomoc i sprawne funnkcjonowanie szkoły. Dziekujemy Radzie Rodziców za wsparcie i aktywny udział w życiu szkoły. Tegoroczne zakończenie było tak wyjątkowe, ze poświęcimy mu 4 artykuły :)

Zakończenie roku szkolnego - część oficjalna

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Ostatnią częścią, najważniejszą było uroczyste przekazanie Sztanadru Szkoły uczniom klas drugich i rozdanie wyróznień, nagród, dypomów i podziękowań. Ta część trawała najdłużej bo mamy sporo uczniów zasługujących na pochwałę i wyróżnienie oraz Rodziców, którym należą się listy gratulacyjne i podziękowania. W dobrych humorach uczniowie odebrali od wychowawców nagrody ksiażkowe, dyplomy, świadectawa z paskiem. Pan dyrektor Mirosław Spera podsumował rok szkolny i uznał, ze był bardzo owocny i dany. Pozdiękował  oraganowi prowadzącemu czyli Urzędowi Miasta Zakopane, uczniom, rodzicom, nauczycielom, wszystkim pracownikom i sympatykom szkoły.

 

Zakończenie roku szkolnego - spektakl nauczyciele-uczniom „Czerwony Kapturek” grupa MAESTRO

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Grupa a raczej trupa teatralna złożona z ciała pedagogicznego powróciła w tym roku z przedstawieniem, wyreżyserowanym przez p. Anię Sokołowska pod tytułem "Czerwony Kapturek" Tym razem przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji Jamesa Bonda. Groźny  Wilk (ks. Bartosz) napadł na Czerwonego Kapturka (p. J.Wojtaś) i Babcię  p. A. Guzik) ale Gajowy - Bond (p.M. Spera) uratował Czerwonegpoo Kapturka i Babcię. Chyba było strasznie i wesoło.

 

Zakończenie roku szkolnego: klasy drugie żegnają trzecie.

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Miłą tradycją stało sie pżegnanie klas trzecich przez klasy drugie. Uczniowie kończacy szkołę otzrymują przygotowane przez swoich kolegów dyplomy, listy z dedykacjami : np. za najpiękniejsze oczy, za największą ilolść Snapów, za zgrabne łydki, itp. Dedykacje są śmieszne ale miłe, bez złośliwości i obrażania. Widać było, że sprawiły radość naszym absolwentom

dziekujemy p. Zaryczańskiej i klasom drugim

Promocja książki "Długa droga do domu"

2016-06-23
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj, w szkolnym kinie Loch Cinema miało miejsce niezwykłe wydarzenie, profesjonalna promocja książki autorstwa Natalii Czerniak, Dominki Migiel, Kaludii Budzyk, Joli Patyrak i Kasi Gierat pt. Długa droga do domu" Obserwowaliście proces twórczy. Bez mała co tydzień, na tablicy była informacja o nowym rozdziale. Minął miesiąc i nierealne stało się realne. Marzenie pięciu dziewcząt się spełniło. Wymarzona książka, dzieki wsparciu pana dyrektora, M. Spery, patronatowi Burmistrzów Miasta Zakopane Pana Leszka Doruli i Pani Agnieszki Nowak Gasienicy stała się rzeczywistoscią. Dziś w szkolnym kinie odbyła się promocja tej książki.

Komunika dyrektora - Zakończenie roku szkolnego

2016-06-21

Godz. 9.00 – spotkanie z uczniami kl. II i III (podziękowanie uczniów dla uczniów)

Godz. 10.00 – Msza Święta

Godz. 11.00 – w szkole spektakl nauczyciele-uczniom „Czerwony Kapturek” grupa MAESTRO

Godz. 11.30 – zakończenie roku i podsumowanie

Sztandar  przekazanie sztandaru,  rozdanie i nagród książkowych i listów pochwalnych

Godz. 12.00 – spotkanie z wychowawcami w klasach

 

Wydajemy własną powieść

2016-06-15
Powiększ zdjęcie

UDAŁO SIĘ ! Dziewczyny: Klaudia Budzyk, Dominika Migiel, Natalia Czerniak i Jola Patyrak ukończyły pisanie powieści. Panie: Sokołowska, Kubina i Przekupień sformatowały, edytowały, zrobiły korektę, znalazły firmę, która podjęła się ją złożyć i wydrukować, przekonały pana Dyrektora Gimnazjum nr 1, postarały się o zgodę na HONOROWY PATRONAT Burmistrza  Miasta Zakopane i w rezultacie książka - powieść "Długa droga do domu"  w tej chwili jest drukowana. Już nie możemy sie doczekać aby wziąć ją do ręki. Fotografie zamieszczone to prace autorek i Kasi Gierat. 

Konkursy rozstrzygnięte, nagrody rozdane

2016-06-15
Powiększ zdjęcie

W dniu dzisiejszym na piątej lekcji odbył się apel, podczas którego rozdane zostały dyplomy i nagrody za udział i zwycięstwo w przeprowadzonych ostatnio konkursach i imprezach szkolnych. Trzeba przyznać, ze było tego sporo. Tak więc dziś mogliśmy usłyszeć oficjalne wyniki i nagrodzić uczestników Szkolnego Dnia Europejskiego, Konkursu Wiedzy o Krajach Unii,  Konkursu wiedzy o A. i O. Małkowskich 1z10, Turnieju Miedzyklasowego Państwa - Miasta, I Szkolnego Dnia Subkultur, poznać najlepszycyh anglistów w naszej szkole, którzy wzięli udział w Miedzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego. Były nagrody dla klas - mnóstwo słodyczy, były nagrody indywidualne: ksiażki i karty podarunkowe do EMPIKU .

Pięknie czytamy

2016-06-08
Powiększ zdjęcie

 Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania: „Ksiądz Jan znany i nieznany…”, który się odbył dzisiaj w sali szkolnego kina w Gimnazjum nr 1 pokazał, że dzieci czytają, i to jak czytają. Uśmiech PIĘKNIE. Od godziny 10.00 do 12.30 JURORZY wysłuchali 33 uczestników w 3 kategoriach wiekowych, klasy 1-3 SP, klasy 4-6 SP oraz gimnazjum, którzy zaprezentowali fragmenty opowiadań ks. Jana,  wspomnień o nim, wiersze dla dzieci. Przyjemnością było słuchać dzieł ks. Jana i dowiedzieć się ciekawostek z Jego życia. Nasi uczniowe nie zawiedli: Klaudia Budzyk I miejsce  , Jola Patyrak i Jasiek Wojtyła miejsce II ex aequo

Emo, hipisi, punki i inni zawładnęli naszą szkołą

2016-06-01
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj 1 czerwca Święto wszystkich dzieci : małych, większych i tych całkiem dużych. W naszej szkole pojawiła się dzisiaj plejada subkultur młodzieżowych. Od rana do szkoły zaczęli przybywać Metalowcy, Goci, Emo, Hipisi, Punki, Hiphopowcy, Hipsterzy, Dresiarze. Szaleństwo nie ominęło kadry pedagogicznej. Po drugiej lekcji uczniowie udali się do kina by obejrzeć teledysk szkolny zrealizowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani D.Snakowskiej a potem w szkolej auli odbyła się konkursowa prezentacja wylosowanych subkultur młodzieżowych. Jak na pierwszy raz uczniowie spisali się nieżle, Większość zgłębiła wiedzę o danej subkulturze i przede wszystkim poprzez ubiór i makijaż zaprezentowała swoją subkulturę. 

Zielona szkoła w Jantarze - opinie uczestników :)

2016-06-02
Powiększ zdjęcie

Klasy trzecie 24 maja wróciły z Zielonej Szkoły, która w tym roku odbyła się w Jantarze nad morzem. Wrócili opalkeni, szczęśliwi i bardzo zadowoleni. Spędzili czas intensywnie, zwiedzając Trójmiasto, poznając jego historię, odwiedzając muzea, byli w Sztutowie.

Oto opinie uczniów, uczestników tej wycieczki:

 

Mgr Barbara Piotrowska - wieloletni nauczyciel i pedagog SP8 i G1 odeszła

2016-05-31
Powiększ zdjęcie

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Uczniowie Gimnazjum nr 1 im Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem z głębokim żalem zawiadamiają o śmierci mgr Barbary Piotrowskiej wieloletniej nauczycielki i pedagoga Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Gimnazjum nr 1 w Zakopanem