Jesteś tutaj: Start / SZKOŁA / O szkole

Gimnazjum nr 1 W Zakopanem  powstało w 1999 roku.

Mimo że jest szkołą młodą, ma już własne tradycje i rytuał. Obozy integracyjne, ślubowanie klas pierwszych, zimowy Memoriał im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, Apel Pamięci Pomordowanych Mieszkańców Zakopanego, Wiosenny Rajd Szlakiem Małkowskich, letnie obozy pod namiotami, zielone szkoły, uroczyste pożegnanie absolwentów szkoły, konkursy piosenki, dni angielskie, jasełka, koncert kolęd na stałe weszły do szkolnego kanonu.

Uczniowie mogą korzystać z dwóch sal komputerowych, czytelni internetowej, sali gimnastycznej, boiska sportowego, jedynej w Zakopanem ścianki wspinaczkowej, strzelnicy sportowej, profesjonalnie wyposażonej siłowni.
Przy szkole działa Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka", dający młodzieży możliwość wszechstronnego rozwoju zainteresowań sportowych. Szkoła prowadzi szereg zajęć pozalekcyjnych, przedmiotowych, jak i kół zainteresowań.

Można uczyć się dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego

Uczniowie mają możliwość przygotowania się do szeregu  olimpiad, konkursów i zawodów, w których szkoła odnosi znaczące sukcesy. „Gimnazjada" to gazeta redagowana i wydawana przez młodzież naszej szkoły, swoje umiejętności aktorskie można rozwijać na zajęciach koła teatralnego, zainteresowania filmowe i reżyserskie rozwija koło filmowe,Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy oraz otwarte w bż. roku Szkolne Kino z prawdziwego zdarzenia. Natomiast entuzjastów zjednoczonej Europy zrzesza Klub Europejski. Od paru lat prowadzimy systematyczną współpracę ze szkołami na Słowacji i w Niemczech, oraz ze szkołą na Ukrainie.

W 2006 roku zostało oddane do użytku kolejne piętro z nowymi klasopracowniami salą informatyczną  oraz aulą.
Szkoła prowadzi również naukę w klasach profilowanych:

• matematyczno-informatyczna - od roku szkolnego 2004/2005,

Zobaczcie , wydrukujcie, przeczytajcie