Język otwiera drzwi

2013-09-25
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie:
to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy
– Europejskim Dniem Języków.
Dzisiaj postanowiliśmy przyłączyć się do powyższego motta i  świętowania z całą Europą. Uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty oraz prezentację multimedialną, w której dowiedzieliśmy się czym jest ten dzień, jakie są jego zadania oraz  jakie języki europejskie obchodzą swoje święto każdego 26 września. 2013-09-27
Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali  swoja wiedzę dotyczącą znajomości języków oraz kultury krajów europejskich w konkursie, przygotowanym przez nauczycielki języków obcych p. Martę Mleczko i p. Magdalenę Gąsienicę – Kuchtę. Ich zadaniem było m.in.  rozpoznanie języków, postaci, czy miejsc, charakterystycznych dla krajów europejskich. Nie obyło się też bez zadań językowych i łamańców językowych, które przysparzały wiele emocji.
W czasie podliczania punktów, uczniowie mieli okazję oglądnięcia prezentacji z tegorocznego, wakacyjnego wyjazdu naszych gimnazjalistów do Siegen.
A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Klasy pierwsze:  I miejsce -  klasa 1b
Klasy drugie:       I miejsce – klasa 2a
Klasy trzecie:      I miejsce – klasa 3d
Zwycięzcy otrzymali nagrody główne, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.
Gratulujemy i dziękujemy za udział! ?
P.S Składamy podziękowania dziewczynkom z klasy 3c – Beacie i Mai za pomoc przy prezentacji multimedialnej.
MGK