"Pozytywnie zakręceni" 2013/2014

2013-09-26

Trwa akcja szkolna  "Uczeń pozytywnie zakręcony ".

Chcemy wyróżnić i zauważyć tych uczniów, którzy mają dobry charakter, są odważni, uczciwi, współczujący, chętnie pomagają innym, mają ciekawe zainteresowania i pasje w różnych dziedzinach.

Promowanie pozytywnych postaw to przecież sama radość - nie brakuje wśród nas osób, które swoim przykładem i postawą mogą pozytywnie zaskoczyć. Wielokrotnie tacy ludzie nie chwalą się swoimi osiągnięciami, pasjami, hobby. Ale przecież są wśród nas i wiemy, że są odważni, życzliwi,

są pasjonatami, mają osiągnięcia nie tylko w szkole, działają na róznych polach aktywności itp. Uczniów tych będą typować wychowawcy i koledzy z klasy czy szkoły.

Uczniowie pozytywnie zakręceni

Kryteria wyboru

• Ocena z zachowania minimum  poprawna
  • Bardzo dobre lub dobre wyniki w nauce
  • Właściwy, pozytywny stosunek do nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek
  • Dodatkowe działania ( zgodne z pasją, zainteresowaniami) społeczne, artystyczne i inne na terenie szkoły i poza nią (najlepiej potwierdzone, udokumentowane np. dyplomem uczestnictwa, otrzymaną nagrodą, sa świadkowie jakiegoś dobrego zdarzeniua itp.)
Jeżeli nie masz najlepszych ocen ale realizujesz swoje pasje, rozwijasz swój talent, jesteś w czymś dobry powinniśmy Cię poznać !

Terminy typowania i wyboru Pozytywnie zakręconych

Do 25 dnia każdego miesiąca

Kto typuje

• Typują uczniowie razem z wychowawcą

Kto i komu przekazuje wynik  wyboru

•  Wychowawca klasy lub wytypowany przez społeczność uczeń przekazuje nazwiska Pozytywnie zakręconych

p. Beacie Marchlik-Hulbój ( zajęcia artystyczne, biblioteka szkolna- Redakcja www)  lub p Annie Chrobak Popławskiej - Gabinet pedagoga

Listę Pozytywnie zakręconych

• Umieszczamy na stronie internetowej szkoły
  • Umieszczamy na tablicy ogłoszeń Pedagoga szkoły
  • Pan dyrektor ogłasza na apelu szkolnym

Pod koniec roku szkolnego Dyrektor przewiduje dwie nagrody dla osób szczególnie wyrózniających się.