Szkolny teatr

2013-09-25

To już trzecia próba szkolnego teatru. Nowo powstała grupa liczy 15 osób, w przeważającej części są to osoby z klas pierwszych - z czego się ogromnie cieszymy, bo to znaczy, że kultura jest potrzebna młodym ludziom.

Zajęcia teatralne wyzwalają w człowieku ekspresję ruchową i poszerzają wyobraźnię; uczą odwagi i pewności wypowiedzi, dlatego warto działać w teatrze. Na razie mamy sporo pracy związanej z ćwiczeniami  aktorskimi  np. ćwiczymy dykcję, ruch sceniczny, ekspresję słowną. Na spektakl jeszcze troche musimy poczekać, ale na pewno będzie warto. W tym roku opiekunkami koła sa polonistka pani Ania Sokołowska i nauczycielka zajęc artystycznych pani Beata Marchlik-Hulbój. Obejrzyjcie galerię zdjęć z tych zajęć.