Uczniowie na III Zlocie Słowian I Wikingów

W piątek 13 września 2013r.  uczniowie z klas I B , II A, II B, II C i III B wraz z wychowawcami i  opiekunami   ks. Michałem Dziedzicem i panią Beata Ejsmond wzięli udział w  III Zlocie Słowian i Wikingów ,, Góra Peruna” na Głodówce. Po przybyciu na miejsce powitał nas woj, który swą opowieścią przybliżył nam zamierzchłe czasy wczesnośredniowiecznych Słowian.

Po ciekawym wykładzie uczniowie zwiedzili obozowisko, a w ramach warsztatów kosztowali potraw, przymierzali stroje, grali w historyczne gry z użyciem klocków z drewna, wybijali miecze. Dla każdego znalazło się coś ciekawego. Dziewczyny zdobiły twarz cudownymi  malunkami i wyrabiały biżuterię. Chłopcy poznali technikę strzelania z łuku do tarczy i zasadę władania mieczem. Największym zainteresowanie cieszyły się gry i zabawy średniowieczne takie jak: słoń, walka na kije czy przeciąganie topora, w których nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział. W miłej atmosferze czas upływa bardzo szybko. Zadowoleni i bogatsi w wiedzę o życiu Słowian i Wikingów wróciliśmy do domu.

j/w