Kino, którego szukasz - "Miłość"

2013-09-09

12 09 2013, godz. 19 : 00 film pt.
" Miłość " dokument Filipa Dzierżawskiego, Polska,
czas trwania 92', film dozwolony od lat 15
cena biletu 10 zł

Reżyseria i scenariusz Filip Dzierżawski
muzyka Miłośc, montaż Wojciech Rawecki Jr.
Zdjęcia Andrzej Wojciechowski

W filmie pojawiają się:
Tymon Tymański Jacek Olter, Maciej Sikała,
Mikołaj Trzaska,
Leszek Możdżer, Jakub Staruszkiewicz

Z inicjatywy Burmistrza, cykl Kino, którego szukasz dołączył do Programu Kulturalny Człowiek. Program ten ma za zadanie zachęcanie uczniów do brania udziału w wydarzeniach kulturalnych na terenie Zakopanego i okolic. W związku z tym cykl KKSZ zaopatrzył się w pieczątkę z logo, do podbijania specjalnych kart, potwierdzających udział.
Oczywiście nie wszystkie filmy proponowane przez Cykl nadają się dla każdej grupy wiekowej. O przedziałach wiekowych będziemy informować.

Reżyseria i scenariusz
Filip Dzierżawski
Miłość
Montaż
Wojciech Rawecki Jr.
Zdjęcia Andrzej Wojciechowski

W filmie pojawiają się:
Tymon Tymański Jacek Olter Maciej Sikała
Mikołaj Trzaska
Leszek Możdżer Jakub Staruszkiewicz

Nagrody : Krakowski Festiwal Filmowy- Grand Prix „Złoty Lajkonik, Nagroda Publiczności za film „Miłość”.

Pięciu kumpli, którzy postanowili spełnić swoje marzenie. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół – Miłość.
„Miłość” Filipa Dzierżawskiego to jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach - Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale.
To też historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, rywalizacji, wielkich przyjaźni, konfliktów i rozczarowań. Pasjonujący film o pięciu przyjaciołach, którzy stworzyli zespół i zrobili muzyczną rewolucję.

" Miłość " to mocny, emocjonalny, świetny muzycznie i ciekawie zmontowany graficznie, film.

Polecam, Ela Krzemińska - Owczarz -twórca projektu