Gimnazjaliści na Festiwalu Zawodów w Krakowie

2013-03-24

21 marca klasy 3a i 3 b wraz z kilkorgiem uczniów z 3c i 2a wraz z p. Renatą Nidecką, p. Dorotą Barnaś-Sarną i p. Anną Sokołowską wybrały się do Krakowa na Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce.

Festiwal ten to projekt, który ma pomóc małopolskim gimnazjalistom  w wyborze najodpowiedniejszej ścieżki kształcenia, zgodnej z ich predyspozycjami. Pomysłodawcą i realizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Uczniowie przez trzy dni: od 21 do 23 marca 2013 r. mogli zapoznać się z ofertą 53 szkół (zawodowych oraz wyższych). Każda z nich prezentowała praktyczne aspekty zawodów zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatycznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej.1

Nasi gimnazjaliści mogli obejrzeć stanowiska m.in. zakopiańskiego „hotelarza” i „budowlanki”, nowotarskiego Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się XXX LO w Krakowie z klasą taneczno-teatralną, która zaprezentowała pokaz tańców współczesnych.

Wyjazd do Krakowa poprzedzony był udziałem uczniów klasy 3a i 3 b programie edukacyjnym z zakresu doradztwa zawodowego; uczestniczyli w indywidualnych i grupowych konsultacjach z zakresu doradztwa zawodowego prowadzonych przez p. Beatę Urbańską.

Mamy nadzieję, że nasi gimnazjaliści podejmą dobre decyzje dotyczące dalszej drogi życiowej, wybiorą dobre szkoły średnie, które rozwijać będą ich pasje i dadzą w przyszłości szanse na wybór wymarzonych zawodów. Tego życzymy im z całego serca, a na dobry początek trzymamy kciuki podczas egzaminów.

Opr. A.S.

Zdj. A.S.