Festiwal projektów edukacyjnych klas drugich

2012-06-19

W dniach 21 i 22 czerwca 2012 r. (czwartek i piątek) na 4., 5. i 6. godzinie lekcyjnej odbędzie się w naszej szkole festiwal projektów klas II. Uczniowie, podzieleni na 14 grup, zaprezentują swoje projekty przed całą społecznością szkoły. Festiwal projektów rozpocznie się występem kabaretowym szkolnej grupy teatralnej „Melpomeny”. Po spektaklu w czwartek 2 grupy zaprezentują swoje projekty w auli, następnie wszyscy przejdą do sali kinowej, by obejrzeć 5 kolejnych projektów. W piątek siedem kolejnych zespołów zaprezentuje się społeczności szkolnej w auli.

Szczegółowy harmonogram festiwalu znajduje się poniżej, na tablicy ogłoszeń dotyczącej projektów, u wychowawców i pozostałych nauczycieli. Informacji szczegółowych udziela koordynator projektów pani Anna Sokołowska. Prosimy o wcześniejsze dostarczenie opiekunom materiałów na prezentacje multimedialne (w środę) celem sprawdzenia pod kątem technicznym prezentacji. Prosimy także o konsekwentne dostosowanie się do harmonogramu, aby każda grupa miała czas na przygotowanie, a całość przebiegała płynnie. Po ostatniej piątkowej prezentacji uczniowie są zwolnieni do domu.

Każdy uczeń będzie mógł zagłosować na najbardziej interesującą prezentację. Szczegóły konkursu w dniach prezentacji.

Przypominamy, że realizacja projektów jest obowiązkowa, temat prezentacji znajdzie się na świadectwie ukończenia gimnazjum. Opiekunów grup prosimy o dostarczenie dokumentacji  do koordynatora celem sporządzenia sprawozdania.

HARMONOGRAM FESTIWALU PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2012

CZWARTEK – 21 CZERWCA:

1. Aula - program kabaretowy – „Melpomeny” ;
  2. Aula – grupa I – klasa IId – „Gady i płazy”;
  3. Aula – grupa I – klasa IId – „Historia piłki nożnej”;
  4. Przejście z auli do sali kinowej;
  5. Kino – grupa III – klasa IIa – „Góry, przyroda Zakopanego”;
  6. Kino – grupa IV – klasa IIa – „Historia muzyki…”;
  7. Kino – grupa V – klasa IIa – „Technologia XXI wieku”;
  8. Kino – grupa VI – klasa IIa – „Jak powstają planety”;
  9. Kino – grupa VII – klasa IIc – „Czy warto zostać mamą w gimnazjum”
  10. Zakończenie 1. dnia festiwalu projektów

PIĄTEK – 22 CZERWCA:

1. Aula – grupa I – klasa IIb – „Teatr cieni”;
  2. Aula – grupa II – klasa IIc – „Dlaczego świętujemy niepodległość”;
  3. Aula – grupa III – klasa IIc – „Jak powstaje lodowisko”;
  4. Aula – grupa IV – klasa IId – „Tatry i Zakopane”;
  5. Aula – grupa V – klasa IIb – „Subkultury i style muzyczne wśród młodzieży gimnazjum”;
  6. Aula – grupa VI – klasa IIb – „Muzyka i styl lat 80.”;
  7. Aula – Grupa VII – klasa IIa – „Świat czarownic oczami ludzi. Fakty i mity”;
  8. Aula – zakończenie i podsumowanie festiwalu.