Maraton filmowy

2012-05-08

W piątek 11 maja 2012 na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich kinomaniaków na projekcję dwóch interesujacych filmów:

THE SOCIAL NETWORK oraz INCEPCJA

Druczki - zgody rodziców na udział w maratonie do odebrania w bibliotece szkolnej od środy.

The social network

Obraz przedstawia historię założenia portalu społecznościowego Facebook. Bohaterem opowieści jest Mark Zuckerberg, student Harvardu, który dorobił się na przedsięwzięciu fortuny. Niestety, aby zdobyć miliony internetowych "przyjaciół", Zuckerberg musiał zyskać również kilku wrogów.

Pod adresem Socialnetworkfilm.pl znajdziemy informacje o twórcach filmu, zwiastuny oraz zdjęcia.

Oto jedno z nich

W obrazie występują m.in. Jesse Eisenberg, Andrew Garfield i Justin Timberlake. Za muzykę odpowiada Trent Reznor i Atticus Ross. "Social Network" nie jest filmem o fenomenie portali społecznościowych, ani portretem owładniętego internetem świata pierwszej dekady XX wieku, lecz uniwersalną opowieścią o ewolucji komunikacji i prawach, jakimi rządzi się biznes, a przede wszystkim o odwiecznej potrzebie akceptacji. Fincher zbudował błyskotliwy, trzymający w napięciu i bardzo zabawny film. Jego siłą jest atmosfera, która zagęszcza się z każdą minutą. Klimat, który wciąga i sprawia, że czujemy, iż jesteśmy świadkami epokowego wydarzenia. Czegoś, co na zawsze zmieni jakość międzyludzkich relacji.

Incepcja"

Christophera Nolana to wielowątkowy iluzoryczny spektakl, w którym nic nie jest do końca tym, czym się wydaje. Rola główna przypadła Leonardo di Caprio.

"Incepcja" jest zręczną metaforą kreowania świata wirtualnego. Im bardziej złożona jest struktura snu, tym trudniej odróżnić prawdę od fikcji. Jest jeszcze zadziwiająca logika sennej czasoprzestrzeni, w której podmiot może być uwięziony na całe dekady. Dom Cobb, główny bohater filmu doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Przyjmuje jednak zlecenie tytułowej incepcji – zaszczepienia w umyśle śpiącego pewnej idei, którą ten uzna za własną. Dzięki temu zabiegowi futurystyczni złodzieje dokonają przełomowego skoku.