Abel, twój brat- film Janusza Nasfetera w szkolnym kinie

2012-03-14

Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu w szkolnym kinie o godz. 16 w ramach akcji UM Zakopane- " Cool...turalny człowiek"

Dzisiaj czekamy na uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjów rezerwacja miejsc 18 20 21 128

Wspólnie obejrzymy film  Abel, twój brat- film Janusza Nasfetera

Abel, twój brat-historia aktualna nawet dziś.
Od wielu lat borykamy się z problemem przemocy, agresji, szantażu. Kiedy obejrzy się dramat psychologiczny Janusza Nasfetera „ Abel, twój brat” okazuje się, że przemoc jest problemem ponadczasowym , z którym trzeba walczyć i głośno o nim mówić.
„ Abel, twój brat” powstał w roku 1970 jego Reżyserem jest Janusz Nasfeter. Film ten opowiada historię dwunastolatka, który nie potrafi dostosować się do cwaniackiego fasonu rządzącej klasą "paczki" kolegów. Karol Matulak (: Filip Łobodziński ) , chłopiec Bardzo wrażliwy i chcący wyzwolić się od nadmiernej troskliwości matki, chce się dostosować do grupy wiodącej prym w klasie. Zostaje przez nią zmuszony do pobicia małego chłopca, kiedy zaś pod presją zdradza matce prawdziwych winowajców, tamci mszczą się na nim w okrutny sposób…Ich zachowanie wobec chłopca wkrótce przyczynia się do jego śmierci. Film ten przenika do psychiki człowieka i uczy czego nie powinniśmy robić. Pokazuje zachowania wielu ludzi czasem dziwnych i niezrozumiałych, niepotrzebnych.
W dzisiejszych czasach ciągle borykamy się z problemem przemocy w szkole. Film „ Abel, twój brat” powinna obejrzeć każda młoda osoba, w okresie szkolnym, gdyż film ten może spowodować iż unikniemy czegoś niedobrego i niepotrzebnego.
Recenzja napisana przez
Kinomaniaków z Gimnazjum Publicznego  z Sobkowa