Współpraca ze Stryjem na Ukrainie - kontynuacja

2011-12-13

W dniach od 8 grudnia do 11 grudnia gościliśmy w naszej szkole młodzież z zespołu Stryjanoczki  i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły nr 6 ze Stryja na Ukrainie. Grupę zorganizowała p. dyrektor Szkoły nr 6 Lida Stasenko.Tym, razem przyjechali do nas młodzi ukraińscy artyści, uczniowie różnych szkół w Stryju, którzy tańczą w zespole Stryjanoczki i  co roku uczestniczą w Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Przygotowaliśmy dla nich różne atrakcje.

Pobyt rozpoczęliśmy wizytą w Aqua Parku. Potem zwiedziliśmy Sanktuatrium Fatimskie na Krzeptówkach. Po południu dzieci uczestniczyły w zajęciach na ściance wspinaczkowej w naszej szkole pod czujnym okiem pana Kazimierza Szycha. Zaprosiliśmy ich również na  zajęcia cyrkowe p. Ewy Pręgowskiej, Naszym gościom bardzo spodobało się  szkolne kino, w którym obejrzeli film z ukraińskim dubbingiem pt."Opowieść wigilijna". Roberta Zemeckisa. Od godz. 18:00 nasi uczniowie gościli ukraińskich kolegów w swoich domach.Wiemy, że przyjęli ich bardzo gościnnie.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, za zaangażowanie, i odopwiedzialną opiekę nad dziećmi oraz pokazanie polskiej gościnności

Jak co roku spotkaliśmy się  z władzami miasta na czele z panem burmistrzem Januszem Majchrem.

Młodzież z opiekunami została zaproszona do Urzędu Miasta Zakopane, gdzie jak zwykle, mimo natłoku pracy, dotarł do nas
Św. Mikołaj z prezentami. Spotkanie zakończyło się utworzeniem kręgu przyjaźni i odśpiewaniem kolęd: polskiej i ukraińskiej.

Na zakończenie obowiązkowo wieczorny spacer po Krupówkach oraz zakup pamiątek. Przy tak intensywnym pobycie, czas płynie nieubłaganie.....

Nadeszła pora wyjazdu.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie! Do szybkiego zobaczenia!

Szczególne podziękowania dla pani Hanny Błaszczyk Żurowskiej, dzięki wsparciu której współpraca
polsko - ukraińska kwitnie.

Opiekę nad gośćmi oraz przebiegiem wizyty sprawowały

p. Renata Nidecka, p. Barbar Hardek, p. Dagmara Leśniak i p. Anna Przekupień

Lista dzieci polskich i dzieci, które gościły u nich w rodzinach

Małgorzata Gąsienica Wawrytko