Podhalańska Akademia Malucha gościem szkolnego kina.

2011-11-30

W dniu dzisiejszym czyli 30.11.2011 naszą szkolę odwiedziły przedszkolaki z Podhalańskiej Akademii Malucha. Jak reklamuje się ta prywatna placówka PAM to więcej niż żłobek i przedszkole. Grupa dzieci 3-4 letnich pod opieką pani dyrektor Marii Pająk oraz  Magdy Słupkowskiej przybyła do nas by skorzystać z oferowanych przez nas  Warsztatów Filmowych dla przedszkolaków.  Dzieci obejrzały wybrane  z Antologii Polskiej Animacji dla Dzieci.

Dzieci obejrzały filmy animowane pt.

Maluch, 1965 reż. Lucjan Dembiński

Reksio poliglota, 1967 reż. Lechosław Marszałek
Kusza, 1963 reż. Władysław Nehrebecki

Piesek w kratkę, 1968 reż. Zofia Ołdak

Kundelek, 1969 reż. Lidia Hornika

Każdy z tych filmów został opatrzony komentarzem nauczyciela i dzieci.

Po obejrzeniu „Malucha” dzieci zapamiętały, że aby poruszać się po ulicach należy skorzystać ze Szkoły nauki jazdy i znać zasady ruchu drogowego, Reksio poliglota zasugerował, iż znajomość języków bardzo ułatwia życie, a zwierzęta  domowe mieszkające na podwórku Reksia mają swoje zwyczaje i domy.

„Kusza” z Bolkiem i Lolkiem  pokazała, że zabawa dziwnymi zabawkami może skończyć się źle. a bohaterowie Kundelka czy Pieska w kratkę jeszcze raz wskazali  na miejsce czworonoga w domu. Dzieci zobaczyły różnego rodzaju animacje zastosowane w w/w filmach

W trakcie seansu do maluchów przybył św. Mikołaj ( a raczej jego pomocnik) ze Śnieżynką i z  maleńkimi prezentami.

Miło było patrzeć na uśmiechnięte i zadowolone buzie małych widzów

a/p