Mieć wyobraźnię miłosierdzia

2011-11-10

W poniedziałek, 7 listopada braliśmy udział w regionalnym przegladzie w ramach projektu wolontariatu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakle - prezentacje przygotowane przez naszych kolegów ze szkół Podhala.

Były naprawde super!.

Projekt ten powstał w odpowiedzi na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, który apelował  podczas ostatniej wizyty w Ojczyźnie  abyśmy „dawali świadectwo miłosierdzia”.

Jego głównym celem  jest  uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby innych,  tworzenie podstaw  wolontariatu w małopolskich szkołach oraz  przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz potrzebujących. W ciągu czterech lat od rozpoczęcia Projektu dwunastu tysiącom uczniów wraz z opiekunami udało się pomóc olbrzymiej rzeszy osób potrzebujących wsparcia. Tylko w ubiegłym roku pomoc dotarła do ponad 12 tysięcy potrzebujących.

Powyższe działania pokazują, że słowa Ojca Świętego Jana Pawła II nie pozostały bez echa.

m/s