Warsztaty " Kiedy rozum spi..." dobiegły końca

Kończy się projekt zainicjowany przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi . Współpraca z tą placówką była dla nas przyjemnością.

Ciekawe podejście do rzeczywistości i sztuki w czasie warsztatów zaprezentowali uczniowie klasy 2b, klasy o profilu  humanistycznym. Okazało się, że mamy dużo ciekawych twórczych pomysłów, lubimy mysleć o naszej rzeczywistości w sposób niekonwencjonalny, niebanalny. Natchnieniem do takich działań są właśnie takie warsztaty twórcze. Malowanie "powidoków', dźwięków muzyki, oglądanie ciekawego filmu są ciekawym przystankiem na drodze naszego rozwoju.

Reprodukcje malarstwa barokowego, surrealistycznego czy op artu, grafiki Eschera dają dowód na to, że sztuka nie zna ograniczeń, łamie stereotypy. My też tak działaliśmy, my też przez moment byliśmy twórcami. Czujemy, że możemy dużo!