Warsztaty "Kiedy rozum śpi- kontynuacja

2011-10-10

W piątek klasa 2b pod opieką p. A. Przekupień kontynuowała warsztaty interdyscyplinarne "Kiedy rozum śpi.." Tym razem uczniowie obejrzeli w szkolnym kinie film pt „Między piekłem a niebem" z Robinem Williamsem w roli głównej, z przerysowaną, surrealistyczną wizją piekła i nieba

Film ten zmusza do refleksji i odpowiedzi na trudne pytania: Jaki kolor ma śmierć. Jak wygląda niebo, a jak piekło. Jaki kolor ma zazdrość? Jaki kolor ma  złość? Czy jest czerwona ?A gniew? Brunatno-złoty? Jaki kolor ma smutek? Czy na pewno jest niebieski? A jaki jest kolor nadziei i miłości? Czy oprócz mimiki i tekstu możemy w inny sposób pokazać emocje na ekranie? Czy emocje można wyrazić kolorem ? Jak to jesteśmy w stanie sobie wyobrażać „kiedy nasz rozum śpi…?

Rezultaty zajęć poznamy podsumowując warsztaty.

a/p