Relacja z wakacyjnego pobytu w Siegen

W dniach 10-24 lipca 2011 uczniowie naszego gimnazjum oraz gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących pod opieką pań: Danuty Balcerzyk, Danuty Pielińskiej oraz Marty Mleczko przebywali w Siegen, (Nordrhein-Westfalen)  w Niemczech. Jest to miasto partnerskie Zakopanego, z którym od wielu lat prowadzona jest wymiana młodzieży.

Mieszkaliśmy w uroczym miejscu niedaleko Siegen. Ośrodek dysponował siłownią, kręgielnią, salą gimnastyczną, jak również  placem zabaw oraz boiskami do gier zespołowych. Na terenie ośrodka był mały lasek, a w nim słodkie maliny i ... kleszcze.

Program naszego pobytu był niezwykle ciekawy, a każdy dzień obfitował w mnóstwo wrażeń. Zwiedziliśmy m.in. Kolonię, Düsseldorf oraz oczywiście samo Siegen. Pływaliśmy statkiem i na rowerkach wodnych po jeziorze Biggesee, a także „szaleliśmy" w parku rozrywki Movie Word Deutschland oraz w parku linowym.

Na wycieczki jeździli z nami nasi niemieccy koledzy. Byliśmy podejmowani przez burmistrza miasta Siegen oraz zwiedzaliśmy parlament w Düsseldorfie, gdzie spotkaliśmy się z posłem Jensem Kamieth.

Te dwa tygodnie w Niemczech upłynęły nam naprawdę szybko i wcale nie chciało się nam wracać do domu.

Dziękujemy naszym opiekunom i kierowcom za mile spędzony czas i poświęconą nam uwagę.

Katarzyna Krzyściak 2a