Zakończenie roku szkolnego

Finisz 2017. Kończymy rok szkolny 2016/2017

Dzisiaj o godz. 8.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach  społeczność Gimnazjum nr 1 mszą św. zakończyła rok szkolny 2016/2017. Jak mamy to w zwyczaju zarówno młodzież jak i pracownicy uczestniczyli w celebrze mszy św. dziękując Bogu za kolejny rok nauki i pracy. 

Po mszy św. tradycyjnie zrobiliśmy sobie rodzinne "gimnazjalne" zdjęcie i udaliśmy się do nowej hali sportowej by tam zakończyć rok szkolny oficjalnie. Pan dyrektor Mirosław Spera powitał gości w osobach pani Burmistrz Agnieszki Nowak Gąsienicy, pani Agaty Pacelt, rodziców. Następnie pan dyrektor podziękował pracownikom szkoły za trudny, wspólny rok. Ogólne podsumowanie zostało poparte szczegółowym czyli rozdaniem nagród, dyplomów, listów gratulacyjnych wszystkim tym uczniom, którzy na to zasłużyli, zapracowali. Również rodzice otrzymali listy gratulacyjne za współpracę ze szkołą i za wyjątkowe dbanie o rozwój własnych dzieci. Po raz ostatni uczniowie dostali świadectwa z paskiem jako uczniowie GIMNAZJUM nr 1.  Pan dyrektor szczególnie podziękował nauczycielom odchodzącym z naszej szkoły tj. pani Agacie Guzik, pani Kindze Gdulskiej i ks. Bartoszowi Zaborowskiemu. Również pani Burmistrz Agnieszka Nowak Gąsienica otrzymała podziękowania od społeczności G1 i została uhonorowana tytułem i statuetką Przyjaciela Gimnazjum nr 1. 

Po części wspólnej uczniowie z wychowawcami udali się po odbiór pozostałych świadectw ukończenia danej klasy gimnazjum do swoich sal. 

Ten rok był trudny, ponieważ od września nazwa GIMNAZJUM nr 1 znika Dezaprobata Teraz nasi uczniowie będą się uczyć w szkole podstawowej Pełną nazwę podamy we wrześniu. Smutno nam ponieważ likwidacja gimnazjów następuje w momencie, kiedy szkoła jest w rozkwicie zarówno jako baza, jako społeczność, jako grupa pracownicza i to ta bez podziału na funkcje jakie w szkole sprawujemy. 

 

Autor: Anna Przekupień