Malarstwo renesansu - prezentacja multimedialna klasy II b

Klasy o profilu humanistycznym mają poszerzony program o lekcje z zakresu sztuki. Klasa II aktualnie poznaje sztukę w okresie renesansu - malarstwo, rzeźbę i architekturę.

Uczniowie klasy II b, w grupach,  przygotowali prezentacje na zadany temat -  przedstawiciele malarstwa renesansowego. Każda grupa miała za zadanie opowiedziec biografię malarza i pokazac slajdy z wybranymi reprodukcjami. Po zakończeniu prezentacji każdy z oglądających mógł się wypowiedziec co najbardziej podobało mu się w przedstawionym temacie, a co było nie do końca dobrze zrealizowane.

Taka forma pracy pozwala uczniom dokonywac wyboru najciekawszych, jego zdaniem dzieł sztuki, uczy też wypowiadania swoich poglądów i ich obrony.

text i foto/bmh