Międzyszkolny Konkurs na interpretację utworów Agnieszki Osieckiej

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Zakopanem ogłasza Międzyszkolny Konkurs na interpretację utworów Agnieszki Osieckiej.

Podstawę do ogłoszenia konkursu stanowi priorytet polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 określony przez MEN i Małopolskiego Kuratora Oświaty: Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży. W bieżącym roku szkolnym przypada ponadto 80. rocznica urodzin oraz 20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej (1936-1997). Finał Konkursu odbędzie się 23 marca 2017 r. w Sali kinowej Gimnazjum nr 1 w Zakopanem (ul. Nowotarska 42). Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Cele Konkursu:

• propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie kompetencji czytelniczych;
  • popularyzacja twórczości Agnieszki Osieckiej;
  • przybliżenie uczniom biografii Agnieszki Osieckiej;
  • uczenie świadomego odbioru kultury;
  • zwrócenie uwagi na związek pomiędzy literaturą a muzyką;
  • kształtowanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka oraz kulturę słowa;
  • promowanie utalentowanej młodzieży;
  • rozwijanie uzdolnień twórczych;
  •  doskonalenie umiejętności recytatorskich, wokalnych i muzycznych;
  • wymiana doświadczeń nauczycieli oraz uczniów szkół z powiatu tatrzańskiego.