Laureat Oscara pan Piotr Fudakowski w G1

14.12.2016 w szkolnym kinie Gimnazjum nr 1 w Zakopanem miało miejsce niezwykłe spotkanie i projekcja pięknego filmu pt. Tajemniczy sojusznik".  Na zaproszenie pani dyrektor Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem Barbary Wilczyńskiej przybył do naszej szkoły producent i reżyser tego filmu,  laureat Oscara za film „Tsotsi” pan Piotr Fudakowski.  Swoją obecnością zaszczyciła nas także burmistrz m. Zakopane Agnieszka Nowak Gąsienica

W spotkaniu z reżyserem wzięli udział uczniowie i nauczyciele STO oraz klasy 3b, oraz 3a i 2a Gimnazjum nr 1 ze swoimi opiekunami i dyrektorem panem Mirosławem Sperą  Uczniowie przygotowali się do spotkania  czytając  opowiadanie Josepha Conrada" Tajemny wspólnik”, które było inspiracją dla reżysera. Spotkanie poprowadziła pani Elżbieta Krzemińska Owczarz. Po projekcji tego niezwykłego filmu odbyła się rozmowa, dyskusja widzów z reżyserem.  Uczniowie poznali wiele faktów z życia reżysera, usłyszeli  jak pan Piotr z ekonomisty stał się producentem filmowym i reżyserem, jak Joseph Conrad jest mu bliski, dlaczego warto czytać jego trudne dzieła i jak trudno je przenieść na ekran.  Pytali o trudności w trakcie realizacji filmu i sposoby radzenia sobie z nimi. Młodzi widzowie przekonali się, ze czytanie wartościowych opowiadań, powieści daje inne spojrzenie na świat i rozumienie drugiego człowieka.

Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej,  przyjaznej atmosferze. Pan Piotr Fudakowski był zdumiony zainteresowaniem młodych ludzi i wiedzą na temat opowiadania Josepha Conrada . Wrażenia i komentarze uczniów na stronie szkoły www.g1zakopane.szkolnastrona.pl

Spotkanie wpisało się w promocję  czytelnictwa  „ Filmy zrealizowane na kanwie powieści, opowiadań”

Więcej o naszym Gościu i jego filmach przeczytacie tutaj