Relacja uczniów z I Nocnego Maratonu Filmowego

Oto relacja Klaudii  z I Nocnego Maratonu Filmowego

Nasze szkolne koło filmowe wraz  opiekunem Mirosławem Sperą wpadło na pomysł zorganizowania tzw.  NOCNEGO MARATONU FILMOWEGO ''
Dnia 29 kwietnia (piątek) 2011 roku odbył się on  po raz pierwszy w naszej szkole. Każdy z nas otrzymał specjalne bilety wstępu ;] .Już wcześniej nasze koło wybrało filmy jakie miały być zaprezentowane na seansie. Wybraliśmy następujące ;
- Most do Terabithii
- Uczeń Czarnoksiężnika
- Zaplątani

Maraton rozpoczął się o godz. 18:00 i trwał aż do godz.24:00  .W naszej szkole pojawili się nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także innych szkół . Nasza grupa liczyła 32 osoby ! Wszyscy zasiedliśmy wygodnie na swoich miejscach w fotelach.
Pierwszym  reprezentowanym filmem był ,,Most do Terabitti'' Opowiada on o jedenastoletnim chłopcu, który pochodzi z dość ubogiej rodziny , którego marzeniem było stać się najszybszym na świecie. Do sąsiedztwa wprowadza się dziewczyna w wieku chłopca. Pierwszego dnia szkoły, w którym miał być najszybszym biegaczem , przegrywa bieg z dziewczyną Wkrótce zostają oni przyjaciółmi. Razem stwarzają świat który nazwali ,,Terabittią '' Jest to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Z dnie na dzień przeżywali coraz to nowe przygody. Kiedy oglądaliśmy z nadzieją że historia skończy się szczęśliwie ,okazuję się że dziewczyna umiera, chcąc przedostać się  na drugi brzeg rzeki  wpada do wody .Ten moment doprowadził nas do łez! ;(  Film kończy się gdy chłopiec buduję pamiętny most i wprowadza tam swoją siostrę która ma być potomczynią królestwa Terabitti.
Następnym filmem był ,,Uczeń czarnoksiężnika?????? opowiada o chłopaku który jest młodym czarodziejem .Na początku trudno mu uwierzyć w swoje nadnaturalne umiejętności. Okazuje się on ponadto wyjątkowym fajtłapą, towarzysko nieporadnym i zupełnie pozbawionym pewności siebie, co doprowadza oglądających do śmiechu.  Jest uczniem mistrza magii , który próbuje chronić Manhattan przed siłami zła. Niczym niewyróżniający się młodzieniec nie ma jednak ochoty mu pomagać, chociaż czarodziej widzi w nim ukryty magiczny potencjał. Razem, trochę wbrew sobie, spróbują uratować miasto przed siłami zła. To naprawdę  film który warto obejrzeć . Pomaga nam spojrzeć na świat oczyma wyobraźni.
Ostatnia była bajka ,,Zaplątani ''Opowiada o pięknej  blond królewnie, obdarzonej długimi włosami i niezwykłą mocą .Zostaje porwana przez straszną, starą kobietę, (wiedźmę z charakteru) i uwięziona w wysokiej wieży. Tam sprząta, gotuje i spędza ???wolny??? czas z trzema książkami. Pięknie maluje i posiada mnóstwo innych talentów. Ma także wiele marzeń, a jednym z nich jest zobaczenie lampionów wypuszczanych w niebo co roku w jej urodziny. W filmie pojawia się także kawaler dla panny, który niestety nie jest księciem z bajki, tylko złodziejaszkiem, zapatrzonym w siebie kombinatorem.

Między seansami odbyły się też przerwy na herbatę i ciastko, a także na rozmowy  o wrażeniach jakie wywarły na nas filmy. Po zakończeniu seansu udaliśmy się do domu. Dla każdego z nas jest to niezapomniana noc spędzona w kinie! Czekamy na taką kolejną panie dyrektorze! ;)