2015-10-15

Dzień 14 X 2015  obfitował w ważne wydarzenia. Jednym z nich było uroczyste ŚLUBOWANIE uczniów klas pierwszych, które sprawia, ze stają sie pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej G1. Do uroczystości uczniowie przygotowywali sie od pierwszego września uczestnicząc w wyjeździe integracyjnym na Śnieżnicy i ucząc się pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego tradycyjnego poloneza. Przez dwa tyodnie października słyszeliśmy dźwięki poloneza z sali gimnastycznej.

Wczoraj uczniowie w strojach galowych zatańczyli go przed rodzicami, wychowawcami i dyrekcją. Jest to dla wszystkich bardzo wzruszający moment.

Po prezentacji poloneza na salę wkroczył Poczet Sztandarowy, odśpiewany został hymn państwowy a po nim przedstawiciele klas podeszli do sztandaru by na sztandar ślubować. Pan dyrektor odczytał tekst ślubowania, który uczniowie, podnosząc prawą dłoń, zaakceptowali wypowiadając 6 razy słowo ŚLUBUJĘ.

„Pamiętajcie,

że nie w tym jest wart człowiek,

co przemyślał i przeżył

ale co dobrego zrobił na świecie”

Tekst ślubowania

- Postępować tak,
żeby nie mieć wyrzutów sumienia,

być dobrym  człowiekiem.

- Dążyć z zapałem
do wyznaczonego celu,
dostrzegając obok siebie drugiego człowieka.

- Pracować i żyć tak,
aby nieść szczęście innym
 i być szczęśliwym

- Pielęgnować zwyczaje i tradycje naszych przodków.

- Patrzeć w przyszłość tak,
 jak Olga i Andrzej Małkowscy,
gdyż nowy rozdział życia
pisany jest przez następne pokolenia.

- Sercem, umysłem i pracą
służyć Ojczyźnie.

Następnie  Samorząd szkolny przekazał symboliczne Klucz  ( do szkoły i wiedzy ) i Podkowę ( na szczęście ) młodszym kolegom

Po opuszczeniu sali przez Poczet Sztandarowy pan dyrektor podziękował uczniom, obecnym na uroczystości rodzicom za obecność, zaangażowanie i zaprosił do sali kinowej na prapremierę filmu Śnieznica 2015 Dobrą praktyką naszej szkoły jest filmowa relacja z wyjazdu na Śnieżnicę. Po projekcji filmu nastąpiła kameralna część uroczystości czyli spotkania w klasach przy pizzy i smakołykach. Życzymy naszym pierwszakom wielu sukcesów :)