Oświęcim i Pszczyna 2015

2015-10-12

Dnia 09 października 2015r w piątek uczniowie klas 3c i 3d udali się na wycieczkę do Pszczyny i Oświęcimia. Opiekowały się nimi pani Dagmara Leśniak, pani Dominika Snakowska oraz pani Justyna Wojtaś. Gimnazjaliści zwiedzali zamek pszczyński, byli w obozie Auschwitz i Birkenau. Pobyt w tak szczególnym miejscu nasunął wiele refleksji. Uczniowie doszli do wniosku, że nie chcieliby być na miejscu więźniów obozu, zastanawiali się nad tym jak można było tam żyć oraz nad tym, do czego ludzie są zdolni?

Zdobyte informacje, a przede wszystkim tragizm tych bohaterów – bo tak trzeba nazwać wszystkich więźniów obozu- uświadomiły nam, że mamy wielkie szczęście. Możemy żyć w wolnej Polsce, nikt się nad nami nie znęca, nie poniża nas, mamy co jeść, w co się ubrać, możemy cieszyć się każdym dniem. To wielki luksus, którego na co dzień nie doceniamy.

D. Snakowska