III Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

2015-10-11

Uczennica Katarzyna Gierat z kl. 3a zakwalifikowała się do etapu rejonowego III Małoplskiego Dyktanda Niepodległościowego, który odbdzie się 16 października 2015 w Nowym Targu.

W dniu 25 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pisaniu małopolskiego dyktanda. Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze Warto”.

Popularyzuje on wiedzę na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

W konkursie wzięło udział 35 uczniów. Pomimo że tekst dyktanda był bardzo trudny, gimnazjaliści wykazali się wiedzą z zakresu ortografii. Konkurs realizowany jest w ramach edukacji patriotycznej i obywatelskiej.

Uczniowie z największą ilością punktów

• Katarzyna Gierat kl. 3a (90)
  • Katarzyna Król – Józaga kl. 3a (81,5 )
  • Natalia Czerniak kl. 3a (81,5)