Europejski Dzień Prawnika - 10.12.2014

2014-12-11

Wczoraj naszą szkołę odwiedzili prawnicy z Kancelarii Adwokackiej mecenasa Piotra Zielińskiego.

Naszymi gośćmi byli mecenas Piotr Zieliński i mecenas Agnieszka Głębocka, którzy w ramach Europejskiego Dnia Prawnika

w Polsce  przeprowadzili jednodniowy projekt edukacyjny w formie spotkania  z młodzieżą naszej szkoły na temat roli prawników w ochronie praw podstawowych każdego obywatela, w tym prawa do prywatności i ochrony jego danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki przestrzegania tych praw w Internecie.

Zainteresowane tematyką spotkania było olbrzymie. Młodzież pytała o konsekwencje pobierania filmów, muzyki, e-booków z Internetu i warunki korzystania z pobranych plików. Rozmawiano o zagrożeniach wynikacjących z obecności na Facebooku, o odpowiedzialności nieletnich itp. Spotkanie było bardzo potrzebne i mogłoby trwać dłuuuuugo ponieważ pytań wiele pytań nie zostało zadanych. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.

Dziekujemy

AP