Lekcja etyki w Miejskiej Galerii Sztuki

2014-12-04

We wtorek 2 grudnia uczniowie wraz z opiekunem panią Dagmarą Leśniak udali się do Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem na wystawę Anny i Bogusława Popowicz „Dwa źródła- rzeźba ceramiczna i rysunek” oraz tkaniny artystycznej i malarstwa Elżbiety Nełęcz-Kęszyckiej  „Widzenia świata”.

Prace małżeństwa Anny i Bogusława Popowicz –to dwa źródła – dwie osobowości, czyli dwie przestrzenie twórcze: rzeźba i rysunek, tworząc własne prace stosują podobne techniki, inspirując się wzajemnie. Można wyłowić różnice oraz wspólne cechy prac. Uczennicom podobała się zwłaszcza ceramika ukazująca postacie z bajek i bardzo oryginalne kocie figury.

W galerii prezentowane są również prace Elżbiety Nełęcz-Kęszyckiej. Bardzo piękne gobeliny oraz tkaniny-aplikacje wykonane w technikach własnych: bardziej swobodne, mniej surowe, komponowane z różnorodnych materiałów i obrazy przypominające prace francuskich impresjonistów. Tematem lekcji etyki było piękno i radość życia, które można odnaleźć w prezentowanych w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem pracach.     DL