Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego za nami.

2014-11-10

W środę, 5 listopada b.r. odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, w którym wzięło udział 7 dzielnych dziewczyn z naszej szkoły. Dzielnych, ponieważ w tym roku uczniowie musieli się zmierzyć z bardzo trudnym materiałem, m.in. z „Odyseją”, „Panem Tadeuszem”, wierszem Herberta „Pan Cogito-powrót”.

„W rozstaniach najpiękniejsze są powroty” – to motyw przewodni tegorocznego konkursu. Młodzież  miała obowiązek zastanowić się m.in. nad symbolicznym znaczeniem mitu o Demeter
i Korze. Wielką trudnością okazało się opisanie ze szczegółami dworu soplicowego: jego położenia, wyglądu, otoczenia. Dłuższa forma wypowiedzi (recenzja) dotyczyła „Bransoletki”, książki popularnej wśród młodzieży pisarki, Ewy Nowak. Dziewczyny musiały udowodnić, że po ww. utwór powinni sięgnąć również dorośli.

Żadna z naszych uczestniczek niestety nie osiągnęła 60% punktów, by móc zakwalifikować się do etapu rejonowego MKJP, ale najważniejsze było to, że dziewczyny poszerzyły swoją wiedzę, poznały utwory naprawdę trudne, zdobyły doświadczenie, które na pewno przyda mu się
w przyszłości.

Uczennice (przygotowywane przez p. Annę Sokołowską), które wzięły udział w konkursie, to:

Patrycja Galica, klasa 2b;

Małgorzata Banaszczak, klasa 3b;

Alicja Jarząbek, klasa 3b;

Danuta Kadłub, klasa 3b;

Aneta Krzeptowska-Sabała, klasa 3b;

Kamila Nagłowska, klasa 3b;

Małgorzata Marszalik, klasa 3b.