Lekcja etyki

2014-11-09

W piątek, 7 listopada uczniowie klasy 2d Paulina Jaciów, Wiktoria Strączek, Aleks Pol, Oskar Łukaszczyk, Jakub Styczeń wraz z panią Dagmarą Leśniak w ramach lekcji etyki udali się na Stary Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Listopad jest szczególnym miesiącem, w którym wspominamy  i pamiętamy tych, którzy odeszli.

Spacerując po cmentarzu w ten piękny słoneczny dzień myśleliśmy o ludziach, którzy odegrali szczególną  rolę w historii naszego miasta. Wspominaliśmy dr Tytusa Chałubińskiego, który odkrył lecznicze walory Zakopanego, któremu w wyprawach w Tatry towarzyszył  gawędziarz i pieśniarz Podhala Jan Krzeptowski- Sabała, ratowników TOPR i taterników, którzy swoje życie pozostawili w górach, poetów, muzyków tworzących tutaj. Tematem lekcji była refleksja nad życiem i  przemijaniem . Jak pokierować swoimi losami, aby pozostać  na zawsze w pamięci innych? To była bardzo miła lekcja etyki.

DL