Nasza drużyna w dniu Wszystkich Świętych

2014-11-06

Dzień 1 listopada – Wszystkich Świętych  to dla każdego harcerza bardzo ważna data. Nie byłoby nas bez pamięci o naszej przeszłości i o ludziach, którzy ją kiedyś tworzyli. Choć przeminęli, żyją ciągle w naszej pamięci i w tym dniu możemy o tym czynnie zaświadczyć. Nazwiska na mogiłach cmentarza na Pęksowym Brzyzku układają się  w podręcznik historii Zakopanego.

Również na Cmentarzu przy Nowotarskiej ich nie brak. Zapalając w ten dzień znicze, porządkując i dekorując groby budujemy most pomiędzy przeszłością, a naszym życiem teraz. Pamiętaliśmy wczoraj, pamiętamy dziś, będziemy pamiętać jutro. Nie o każdy grobowiec może zadbać rodzina, ale żaden nie będzie zapomniany i pominięty. Nie zabraknie wśród nich miejsca spoczynku naszych patronów, Olgi i Andrzeja Małkowskich. To szczególne miejsce dla każdego  harcerza i ucznia naszej szkoły. Dziś reprezentujemy ich wszystkich, jak co roku,  tego szczególnego dnia.
Andrzej Kotylak 2a