Kącik szkolnego recenzenta 2014/2015

2014-09-23

Lubisz czytać - zapraszamy do naszej biblioteki. W kąciku recenzenta znajdziesz nasze - czytelników, opinie o książkach, zwłaszcza nowościach , które pojawaija się w bibliotece. Jesteśmy na bieżąco. Nasz księgozbiór jest ciągle aktualizowany

Ty też możesz w tym miejscu zamieścić swoją recenzję. Czytaj,  napisz recenzje i przynieś do szkolnej biblioteki lub przeslij na adres e-mail: g1zakopane@gmail.com

Najciekawsze recenzje nagrodzimy podsumowując rok szkolny

.,,Gwiazd Naszych Wina” Johna Greena.

Chciałabym Wam polecić książkę pt. ,,Gwiazd Naszych Wina” Johna Greena.

Jest to książka opowiadająca o losie dwojga  młodych nastolatków. Głównymi bohaterami są Hanzel i Gus.

Hanzel to młoda dziewczyna, chora na  raka tarczycy w czwartym stopniu z przerzutami do płuc. Podpięta do butli tlenowych mimo trudów stara się żyć  normalnie, jak każdy z nas. Radzi sobie z problemami.

Augustus odważny młody człowiek, któremu amputowano nogę bo cierpi na raka tkanki kostnej. Mimo wszystko humor mu dopisuje.  Żyje nadzieją, ze rak nie powróci. Rokowania są dobre. Gus jest pewny siebie i bardzo mądry.

Pewnego dnia uczestniczy z kolegą w spotkaniu Grupy Wsparcia ( spotkanie chorych )postanawia i tam poznaje  Hanzel. Było to ich pierwsze lecz nie ostatnie spotkanie. Miedzy dwójką  nastolatków zrodziło się niewinne uczucie,  miłość od pierwszego spojrzenia. Połączyła ich wspólna pasja, miłość do literatury literaturę ora wspólne doświadczenie – walka z chorobą. Oboje  postanowili spełnić wspólne marzenie, odszukać  autora książki oraz odkryć dalsze dzieje bohaterów książki.

Młodzi przeżywają miłość pełną wzruszeń Powiecie: ,,kolejna denna komedia romantyczna dla rozczulonych dziewczyn". Wg mnie jest to książka dla wszystkich, bez względu na płeć czy wiek. Książka opowiada o problemach każdego z nas, ukazuje jak radzić sobie z nimi. Jak sprawić by rzeczy początkowo nie do zdziałania stały się możliwe.

Czytając książkę weszłam w położenie chorych ludzi, zrozumiałam jak osoby chore na raka mają ciężko oraz jak ważne jest pozytywne myślenie, skąd bierze się siła do Walki z chorobą. Mam wrażenie, że czytając książkę po raz drugi byłabym bogatsza o nowe refleksje związane z powieścią. Osobiście książkę oceniam jako znakomitą i wartą polecenia. Spełniła wszystkie moje oczekiwania.

Polecam Dominika Migiel.

C.J Daughetry ,,Dziedzictwo"

Książka autorki C.J Daughetry ,,Dziedzictwo" to druga część sagi Wygrani. Wspaniała książka o tajemniczej szkole, którą chce przejąć czarna strona mocy, lecz która z organizacji jest tą dobrą? Każda ma coś na swoim koncie. To pytanie pojawiło mi się w głowie podczas czytania tej trzymającej w napięciu opowieści.

Główna bohaterka Allie jest uroczą dziewczyną która lubi brnąć w kłopoty. Rodzice mają już tego dosyć przenoszą ją do szkoły o nazwie Cimmeria.  Jak szybko się okazuje tak miało być. W szkole  odnajduje się jak mało kto. Już pierwszego dnia znajduje swoje miejsce i przyjaciół oraz dwóch adoratorów.  Obaj mają całkiem inne charaktery. Pewnego dnia jej brat, który porzucił rodzinę chce się z nią spotkać lecz ona nie możne tego zrobić bo naruszyła by Zasady Akademii. I wtedy zaczynają się wszystkie problemy. Po zimowym balu, na który przybyła jej nigdy nie poznana przez nią babcia wszystko się zmieni. Drastyczne przeżycia będą dla Allie wielka próbą. Nie powiem jednak nic więcej.

Historia Aliiie  zapiera dech w piersi . Po przeczytaniu pierwszej części miałam złe przeczucia co do drugiej, że nie będzie tak dobra jak pierwsza lecz pomyliłam się. Już nie mogę się doczekać momentu w którym przeczytam dwie następne części sagi. Tę książkę polecam osobom,  które lubią zagadki, ponieważ czytając  tę książkę pojawi się w waszej głowie mnóstwo pytań. Fabuła książki jest nieprzewidywalna i wyjątkowa. Ta powieść  bardzo długo zostanie w mojej głowie.

Czy Allie złamie Zasady i spotka się z bratem? Jak potoczy się jej spotkanie z babcią? Jakie tajemnice kryje Akademia? Co stanie się po balu? Jak poradzi sobie Allie zaplątana w kłamstwo ? Przekonajcie się i przeczytajcie te fascynującą książkę.

Polecam Dominika  Migiel