MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

We wtorek odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby , to wydarzenie zagościło już na stałe w kalendarzu naszych imprez szkolnych. Od wielu lat 14 marca w różnych krajach organizowane są uroczyste obchody tego Święta.
W tym dniu mamy okazję zaprezentować nietypowe, ciekawe i oryginalne pomysły na lekcję matematyki. Jak co roku w zabawie brali udział uczniowie klas drugich.

Poszczególne drużyny reprezentujące klasy wykazały się dużą inwencją twórczą podczas kolejnych konkurencji, które dla nich przygotowaliśmy. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa IIb. W zadaniu na zapamiętanie jak największej ilości cyfr występujących w liczbie  ubiegłoroczny rekord został „pobity”, dokonał tego uczeń klasy IIc, Mateusz Mieszczak, aż 134 cyfry!!! Drugie miejsce zajął uczeń klasy IIb, Kacper Borzęcki z wynikiem 132 cyfry!! Gratulujemy!!

Pokazaliśmy, że matematyka wcale nie musi być nudna! To była fajna zabawa! Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Autor: Renata Nidecka